Poszukuję archiwalnych zdjęć Okęcia !

Poranne utrudnienia na Okęciu. Winna mgła


W związku z gęstą mgłą, która pojawiła się w Warszawie w niedzielę rano, wystąpiły utrudnienia na Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Problemy dotyczyły samolotów, które miały lądować na Okęciu. Odloty odbywały się bez większych opóźnień. Informacje o utrudnieniach napływają również do naszej redakcji od internautów.

Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie, powiedział redakcji Kontaktu 24, że najtrudniejsze warunki były między godziną 4 a 6 rano.

Przekierowane loty

"Przekierowanych zostało sześć samolotów - trzy do Katowic, i po jednym do Wrocławia, Rzeszowa i Pragi" - poinformował rzecznik. Jak dodał, odwołanych zostało kilka lotów krajowych - m.in. z Wrocławia i Krakowa.

Po godzinie 7 przedstawiciel lotniska relacjonował, że "obecnie widzialność to około 1300 metrów, a podstawa chmur znajduje się na wysokości 70 metrów i jest coraz lepiej". Sytuacja pogodowa poprawia się i samoloty zaczynają normalnie lądować na Okęciu.

Odloty bez utrudnień

Samoloty odlatujące z Warszawy w większości nie mają opóźnień. "Mgła zazwyczaj nie przeszkadza w startach, tylko utrudnia lądowanie" - wyjaśnił Przybylski.

źródło: tvn.warszawa.pl