Poszukuję archiwalnych zdjęć Okęcia !

Jest pozwolenie na otwarcie obwodnicy do Puławskiej

Nowy fragment Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie otwarty najprawdopodobniej w nocy ze środy na czwartek. - Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie odcinka od węzła Lotnisko do węzła Puławska - mówi Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody.

Otwarcie tego fragmentu będzie dużym udogodnieniem dla mieszkańców Ursynowa i Piaseczna. Nową trasą dojedziemy do ul. Puławskiej najprawdopodobniej już w nocy ze środy na czwartek.

- Otworzymy kolejny odcinek POW po skontrolowaniu oznakowania przez pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod względem bezpieczeństwa – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. Chodzi o kontrole znaków poziomych i pionowych oraz usunięcie tymczasowego oznakowania.
Otwierają etapami

Jest to kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, która otwierana jest etapami od końca lipca. Dzięki niemu łatwiej do obwodnicy dotrą mieszkańcy Ursynowa czy Piaseczna.

Ostatni odcinek od węzła Krakowska do węzła Lotnisko i węzła Marynarska drogowcy otworzyli w nocy z 5 na 6 września. Na miejsce pojechała komisja i przekonała się, że trasa jest wykonana prawidłowo. - Kontrola się zakończyła pozytywną oceną – mówił tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

31 lipca otwarto pierwszy odcinek obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa a al. Krakowską. Drogi te mają rozprowadzać po Warszawie ruch z autostrady A2 i jednocześnie umożliwiać szybki i wygodny dojazd na Lotnisko Chopina. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 2,5 mld zł to dofinansowanie unijne.

POW miała być przejezdna na Euro 2012.

Co dalej?

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.