Poszukuję archiwalnych zdjęć Okęcia !

Remont wiaduktu na Łopuszańskiej

Rozpoczął się remont wiaduktu drogowego nad torami WKD w ciągu ul. Łopuszańskiej. 1 lipca kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu.
- Stan południowego wiaduktu drogowego nad torami WKD w ciągu ul. Łopuszańskiej zagraża bezpieczeństwu samochodów i pieszych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Właśnie dlatego konieczny jest jeszcze jeden remont na ciągu Łopuszańska – Hynka – Sasanki. Tym razem chodzi o przeprawę stacją Warszawskiej Kolei Dojazdowej "Warszawa Raków". Wykonawca wygrodził już plac budowy. Pojawiło się też oznakowanie w związku z wyłączeniem przeprawy z ruchu.

Remont do połowy września

W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia na całej szerokości wiaduktu, wymiana będzie izolacja, deski gzymsowe oraz przeprowadzona będzie naprawa schodów, łącznie z wymianą balustrad prowadzących z poziomu peronów WKD na poziom peronów przystanków autobusowych na wiadukcie.

Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje wyłączenie wiaduktu południowego z ruchu pojazdów i pieszych. Ruch samochodowy w kierunku Mokotowa zostanie przeniesiony na wiadukt północny, gdzie kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy w jednym kierunku (patrz obrazki). Linia WKD będzie funkcjonować bez większych przeszkód. Roboty potrwają do połowy września, wykona je firma Skanska za 2,3 mln zł.

Źródło: tvn warszawa