Poszukuję archiwalnych zdjęć Okęcia !

Miss Polski 1996 r. Anna Kowalczyk

Finał konkursu Miss Polski 1996 odbył się we Wrocławiu. Scenografia była bardzo uboga, wręcz ascetyczna. Nagrodą dla najpiękniejszej były m.in.: kosmetyki, wycieczki do Szwecji i Kanady, zapewniona całoroczna garderoba oraz 25 tys. zł. Galę poprowadził Zygmunt Chajzer wraz ze Zbigniewem Krajewskim. W trakcie gali finałowej aż się roiło przed oczami, biorąc pod uwagę ilość kandydujących do korony dziewczyn. Było ich bowiem aż 43. Tak się złożyło, że tuż przed konkursem została zamordowana Agnieszka Kotlarska.

Organizatorzy postanowili więc, że finał nie będzie radosnym świętem, a hołdem dla nieżyjącej Agnieszki. Niesamowitym i, uważam, godnym podkreślenia był występ nastoletniego chłopca, Piotrka Uszyńskiego, rozwijającego swój talent wokalny w MDK. Wykonał on w niesamowity sposób piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Poza nim wystąpił także Zbigniew Wodecki.

Bardzo kiepsko prezentowały się stroje wieczorowe finalistek, a to ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. Nowością był wybór spośród finalistek Miss Części Geograficznych Polski. A już zupełną ciekawostką było to, że do ścisłego finału awansowała z nich jedynie Anna Kowalczyk.

Na najpiękniejszą wybrano Annę Kowalczyk z Warszawy.

Źródło: www.zarchiwummiss.eu